Pijany kierowca spowodował dwie kolizje i uderzył w budynek

Mieszkaniec Tczewa mimo posiadanego aktywnego zakazu kierowania, prowadził samochód w stanie nietrzeźwym. Spowodował dwie kolizje, a następnie uderzył w budynek. 22-latek podróżował z 55-letnim pasażerem, który w wyniku poniesionych obrażeń, trafił do szpitala. Mężczyzna oczekuje na usłyszenie zarzutów, a za popełnione przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności.

Prowadził samochód pijany. Spowodował dwie kolizje i uderzył w budynek

Funkcjonariusze tczewskiej policji otrzymali zgłoszenie o wypadku drogowym 6 października br. Po udaniu się na miejscu zdarzenia podjęto czynności przesłuchujące, jak również wezwano pogotowie ratunkowe dla jednego z uczestników kolizji. Na podstawie działań śledczych ustalono, że 22-latek stracił panowanie nad samochodem, w wyniku czego przejechał przez pas zieleni, a następnie uderzył w ścianę jednego z budynków. Ford, którym kierował, nie posiadał obowiązkowego ubezpieczenia OC, jak również nie był zdatny do poruszania się po drodze. Kierującego pojazdem zbadano alkomatem, który wykazał 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mundurowi ustalili, że mężczyzna posiadał również aktywny zakaz kierowania do 2024 roku. Mężczyzna przyznał się do spowodowania dwóch innych kolizji – uderzył w dwa inne auta stojące przy sąsiedniej ulicy.

Prokuratura jest w trakcie przygotowania aktu oskarżenia dla 22-latka. Za popełnione przestępstwo grozi mu grzywna finansowa, jak również kara pozbawienia wolności.